You are here:  / Zdrowie i Dieta / POZYTYWNE WYOBRAŻENIA

POZYTYWNE WYOBRAŻENIA

W tym rozdziale będziemy się często odnosić do nowotworów złośliwych. Jednak wszystkie zamieszczone tu uwagi i rady mogą być zastosowane również w innych schorzeniach. Dla bardzo wielu osób nowotwór złośliwy – rak – oznacza coś strasznego. Już sama nazwa nasuwa obraz niebezpiecznego stworzenia

o silnych i groźnych szczypcach, o twardej, trudnej do naruszenia skorupie. Jest to obraz – wyobrażenie negatywne nie mające nic wspólnego z rzeczywistością, ale przemawiające do naszej wyobraźni i wpływające niekorzystnie na naszą świadomość i wolę życia. Podobnie jest z innymi chorobami – im bardziej się ich boimy, tym bardziej cierpimy z ich powodu.

By móc aktywnie pobudzać siły obronne organizmu i świadomie wspomagać proces zdrowienia, konieczna jest zmiana tego obrazu. Należy zbudować nowe, pozytywne wyobrażenie na podstawie rzetelnej wiedzy medycznej, a nie na podstawie uprzedzeń i przesądów.

Jeśli będziesz mial przekonanie, że leczenie tylko Ci szkodzi, że podawane Ci leki to trucizny – to na samą myśl o nich będziesz mial zle samopoczucie i mdłości. Jeżeli tego nie chcesz, musisz walczyć z takimi myślami. Jak się już dowiedziałeś, pacjenci Simontona doświadczają mniej objawów ubocznych, chociaż środki, jakimi są leczeni nie różnią się od stosowanych u Ciebie.

Pamiętaj, że nieprawdziwe są następujące twierdzenia dotyczące raka: – Przyczyna raka nie jest znana. – Rak jest zawsze związany z bólem i przedwczesną śmiercią.

– Pacjenci nie mogą nic zrobić, by sobie pomóc, poza przekazaniem lekarzom całej odpowiedzialności za swoje dobre samopoczucie i życie. – Leczenie jest nieprzyjemne, a i tak nie doprowadzi do wyzdrowienia.

Zastąp negatywne wyobrażenie, które symbolizuje obraz skorupiaka ze szczypcami i pancerzem, symbolami pozytywnymi, pamiętając, że – Komórki nowotworowe są słabe, niedojrzałe i niezorganizowane. Wyobrażaj je sobie jako coś miękkiego, coś, co można łatwo zniszczyć.

– Środki lecznicze są bardzo silne, wręcz potężne. Swoje wyobrażenie nich musisz oprzeć na przekonaniu, iż leczenie zniszczy komórki nowotworu, rozpuści je i wypłucze. Ich resztki zostaną wydalone przez wątrobę z żółcią, a potem z kałem lub przez nerki z moczem. Wyobrażaj sobie, że leczenie jest Twoim przyjacielem, sojusznikiem. Podobnie lekarz też jest Twoim sprzymierzeńcem.