You are here:  / Azotyn sodu szkodliwość / Sos pomidorowy Knorr

Sos pomidorowy Knorr

Moja córka znów grymasi przy jedzeniu. Niczego nie chce jeść. Wszystko jest „fuj” i „be”. Czasami ręce opadają bo nie wiadomo co zrobić na obiad.

Ostatnio wracając z pracy odebrałam telefon od męża, że moje dziewczę chciałoby spaghetti i czy kupiłabym po drodze sos.

„Spaghetti” brzmi dumnie, lecz w wersji dla córki jest to zwykły makaron ze zwykłym sosem pomidorowym. Sos pomidorowy, gdy mam czas robię sama, zwłaszcza gdy mam domowej roboty przecier. Jak się spieszę to kupuję. Tak było i tym razem. Wpadłam jak burza do sklepu i chwyciłam sos pomidorowy Knorr-a. Dlatego dziś podaję jego skład.

Knorr sos pomidorowy. Bez konserwantów. Producent Unilever Polska Sp.z o.o.

Składniki: koncentrat pomidorowy (26%), skrobia modyfikowana, cukier, sól, skrobia, tłuszcz roślinny, mąka pszenna, ekstrakt drożdżowy, wzmacniacze smaku: glutaminian monosodowy, inozynian disodowy i guanylan disodowy; cebula, papryka czerwona, glukoza, maltodekstryna, czosnek, laktoza, pieprz czarny, białka mleka, aromat.

Wartości odżywcze w 100ml gotowego sosu.

Energia 35kcal

białko 0,9g

węglowodany 6g, w tym cukry 3g

tłuszcz 0,8g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone <0,5g błonnik <0,5g sód 0,52g Spoglądając na składniki niepokoi mnie obecność wzmacniaczy smaku. Uważam, że na prawdę są niepotrzebne.