You are here:  / Zdrowie i Dieta / PRACA WYOBRAŹNI (WIZUALIZACJA)

PRACA WYOBRAŹNI (WIZUALIZACJA)

Nieświadomość jest to część naszej psychiki, do której nie mamy bezpośredniego dostępu. Wywiera ona olbrzymi wpływ na nasze życie. Tworzą ją doświadczenia i przeżycia o dużym ładunku emocjonalnym, których często nie możemy sobie przypomnieć. Mogą one leżeć u podstaw naszych konfliktów wewnętrznych, niepokojów i lęków.

Za pomocą wizualizacji będziesz mógł lepiej komunikować się ze swoją nieświadomością, a także docierać do tych jej pokładów, w których są zakorzenione Twoje problemy, i dzięki temu wglądowi rozwiązywać je.

Jak silne jest połączenie między naszym umysłem i ciałem ilustruje następujące doświadczenie: Usiądź wygodnie, zamknij oczy, rozluźnij się… Wyobraź sobie, że trzymasz w ręku cytrynę. Przypatrz się jej, jaki ma kolor i kształt, jaką fakturę ma jej skórka. Teraz powąchaj tę cytrynę, przypomnij sobie zapach cytryny… Wyobraź sobie, że. ją przekrawasz, zwróć uwagę na wypływający z niej sok… Jak ona wygląda na przekroju? Powąchaj ją jeszcze raz, wyciśnij parę kropli soku na język i poczuj cierpki smak. Co czujesz w ustach…? Otwórz oczy.