You are here:  / Blog / Modny dom ? najnowsze trendy

Modny dom ? najnowsze trendy

W czasie wyboru domu bierze się pod uwagę szereg różnych czynników. Warto jednak poznać najnowsze trendy dotyczące budownictwa. W ciągu ostatnich lat moda zmieniła się w bardzo dużym zakresie i szare, ponure sześciokąty starych budynków zastąpiły nowoczesne, estetyczne domy.

Popularne projekty domów przyciągają wzrok dzięki ciekawej bryle. Cechują się również funkcjonalnym rozplanowaniem wszystkich pomieszczeń oraz interesującym wyglądem. Do naszego kraju dotarła między innymi moda na wykorzystywanie różnych naturalnych materiałów, które pozwalają na stworzenie wyjątkowej przestrzeni. Często stosuje się połączenie drewna, szkła, kamienia, czy stali, co daje wyjątkowo estetyczny efekt. W przypadku elewacji zazwyczaj wybiera się jasne kolory, np. biel lub odcienie beżu.

Oprócz estetyki znaczenie ma także podejście do środowiska naturalnego. Coraz większy nacisk kładzie się na jak najmniejsze zużycie energii. Ten efekt osiąga się między innymi dzięki wykorzystaniu przeszkleń umieszczonych od strony południowej.