You are here:  / Konserwant E250 / Zakupy spożywcze z internetu III – alma24.pl

Zakupy spożywcze z internetu III – alma24.pl

Zakupy spożywcze z internetu III – alma24.pl
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Alme odkryłem w 2005 roku. Mieszkałem wtedy w Krakowie i Alma w Galerii Kazimierz mnie zachwyciła swoim asortymentem. Hiszpańskie kiełbasy, kilka rodzajów seru cheddar, stoiski Chłopskiego Jadła z polskimi wyrobami, same pyszności. W Warszawie do Almy mam daleko, jak zresztą większość warszawiaków. Na zakupy do Ursusa czy na południową pragę nie pojade. W tej chwili czasami tylko tam trafiam jak jestem u rodziny w Piasecznie. Na szczęście, jest dostawa.

Nie wiem na ile alma24 się reklamuje, ale odkryłem ich sklep przez obrandowaną furgonetke dostawczą za którą stałem na światłach.

Plusy:

Całkiem niezły wybór produktów, szczególnie suchych, sypkich i serów. Z wybórem i jakością warzyw też jest całkiem nieźle.

Krakowski Kredens, czyli wysokiej jakości polskie wyroby. Smalec ze skwarkami, nalewki, szynki, itd.

Darmowa dostawa od 150zł, z uwagą taką że bardzo często dostaje do skrzynki informacje o promocjach typu “darmowa dostawa od 99zł”. W przeciwieństwie do hipernetu cena dostawy spada proporcjonalnie do wielkości dostawy. Do tego dzwonią w celu ewentualnych zmian w zamówieniu przy brakach produktowych.

Strona bardzo ładnie zaprojektowana, jak na strony tego typu. Wyszukiwarka o wiele lepiej rozwinięta niż u konkurencji, potrafi podpowiedzieć lepsze hasło do szukania.

Minusy:

Mały wybór produktów w kilku konkretnych dziedzinach, np. w pieczywie. Jak chcesz świeże bułki to jest jedna pozycja, miks bułeczek. Do tego nie ma wielu z tych produktów z którymi kojarzy mi sie alma, np. sucha hiszpańska kiełbasa.

Możemy zamówić najwcześniej na drugi dzień.

Warunki transportu też nie są najlepsze. Za pierwszym razem jak zamawiałem sorbet który dostałem był niemalże stopiony.

Strona jest super… dopóki działa. Zbyt często muszę przeładować strone bo nagle wszystkie linki na niej przestają funkcjonować.

Podsumowanie:

Bardziej delikatesowe niż hipernet, ale lepsze do codziennych zakupów niż Frisco. Terminy też lepsze, nie trzeba zamawiać przed 15 żeby dostać zakupy na drugi dzień. Bardzo fajny wybór wędlin a Krakowski Kredens to unikatowa oferta wśród warszawskich espożywczaków.