You are here:  / Konserwant E250 / Zakupy spożywcze z internetu II – Frisco.pl

Zakupy spożywcze z internetu II – Frisco.pl

Zakupy spożywcze z internetu II – Frisco.pl
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Nie ma drugiego sklepu internetowego który by się reklamował tak jak Frisco.pl. Kampania outdoorowa w Warszawie była na tyle potężna że nawet ja ją zauważyłem, i właśnie tak poznałem ten sklep.

Plusy:

Frisco to bardziej delikatesy niż supermarket. Potrzebujesz świeżą rybę do sushi? Może kraba królewskiego, szampan francuski, stek ze strusia czy polędwiczki z jagnięczyny pochodzące z Nowej Zelandii? Oczywiście, Frisco ma też pełną gamę “zwykłych” produktów, ale wybór tych lepszych robi wrażenie.

Dostawa dla zakupów powyżej 200zł jest darmowa, nawet nie wiem czy można zamówić za mniej. Płatność kartą w sieci albo przy odbiorze, lub przez kilka różnych sposobów związanych z bankiem (Płać z Inteligo, itd).

Zakupy są pakowane w torebki papierowe, które można potem zwrócić i są o wiele fajniejsze niż kartony w Hipernecie. Samochody dostawcze mają przechowywalnie na mrożonki, przez co można je zamawiać przez cały rok.

Minusy:

Rzadko robie zakupy w Frisco z dwóch powodów: czas dostawy i problem z zamianą produktów.

Zamówienia są przyjmowane na następny dzień do godziny 15, jak się nie wyrobimy w tym czasie to dopiero na kolejny dzień można zamówić. Wiem że dla wielu osób nie stanowi to problemu, ale ciężko mi jest tak planować zakupy.

W dniu dostawy, dostajemy (zwykle rano) maila w którym Frisco nas informuje o brakach w zamówieniu. Nie wiem po co to, tak do końca. Nie można w tej chwili zamienić brakującego produktu na inny, albo zamówić coś dodatkowego. Szczególnie łatwo jest wyobrazić sobie sytuacje w której zamawiamy produkty do konkretnego dania i w dniu dostawy okazuje się że głównego składnika nie ma. Czasem Frisco zamieni produkt, ale z moich doświadczeń wynika że zwykle na gorszy i bez rekompensaty finansowej.

Kilka razy kurierzy się spóźnili i raz nie przywieźli zamówionego pieczywa, co było trochę dziwne.

Warzywa są bardzo dobrej jakości, ale nie można zamawiać ich na wagę, są wyłącznie paczkowane.

Podsumowanie:

Frisco to mój drugi sklep internetowej, za Hipernetem. Asortyment produktów robi wrażenie, szczególnie jak ktoś lubi jedzenie “etniczne”. Wszelkie sosy, przyprawy czy nietypowe produkty można tu znaleźć i to taniej niż np w Kuchniach Świata w centrum handlowym.

Pewnie byłby pierwszy gdyby nie trzeba było tak wcześnie zamawiać, a tak to zostaje na specjalne okazje.