You are here:  / Konserwant E250 / Zakupy spożywcze z internetu I – Hipernet24

Zakupy spożywcze z internetu I – Hipernet24

Zakupy spożywcze z internetu I – Hipernet24
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Pierwszy wpis z serii o zakupach spożywczych z internetu. Będę opisywał sklepy które dowożą na terenia Warszawy, ich plusy i minusy a także sposoby funkcjonowania. Nie będzie ocen liczbowych, bo to nie jest ranking. Nie będę zliczał koszyku produktów bo każdy z was może to zrobić samemu. Będzie subjektywna ocena, może pomoże wam znaleźć jakiś sklep dla siebie.

Moja niechęć do robienia zakupów (szczególnie w hipermarketach) jak i to że mieszkam na ostatnim piętrze bloku bez windy, powodują że jestem idealnym klientem dla zakupów internetowych. Najstarszą – i chyba najpopularniejszą – taką firmą na Warszawskim rynku to internetowy oddział bielańskiego LeClercu, czyli Hipernet24.

Plusy:

Niewątpliwym i dla mnie największym plusem Hipernetu to terminy dostaw. Zanim powstała konkurencja to terminy zwykle były na następny dzień, ale od jakiegoś czasu terminy (mieszkam niedaleko) są rzędu 2-3 godzin. Pozwala mi to zamówić zakupy na obiad lub kolacje tego samego dnia.

Ceny są dosyć niskie, takie jak w sklepie. Można płacić kartą w sieci albo gotówką przy odbiorze, co akurat jest dla mnie często plusem.

Dosłownie kilka razy z tego skorzystałem, ale Hipernet ma nie najgorszy dział RTV/AGD. Z tego co pamiętam, kupiłem tam odwadniacz, pendrive USB i czajnik elektryczny. Niby nic, ale fajnie to mieć pod reką.

Przy braku jakiegos produktu pracownik sklepu dzwoni zapytać się o zamiane. Można wtedy też domówić coś jeżeli o tym zapomnieliśmy.

Minusy:

Dyplomatycznie ujmując, LeClerc nie jest supermarketem najwyższych lotów. Nie jest to dyskont czy Tesco, ale na pewno nie jest Piotrem i Pawłem. Traci przez to na asortymencie produktów i jakości niektórych produktów ‘sklepowych’.

Sam e-sklep jest prowadzony nie najlepiej. O ile oprogramowanie sklepu jest bardzo fajne, to często brakuje produktów w esklepie które znajdują się fizycznie w LeClercu. Można sobie z tym poradzić, ale trzeba pamiętać czego się chce i po prostu napisać im o tym w notatce przy zamówieniu.

Dostawa jest płatna i rośnie wraz z wielkością (wagą) zamówienia. Jest to ewenement wśród sklepów których znam, z których większość rezygnuje z opłaty za transport powyżej jakiegoś progu.

Podsumowanie:

Wydaje się że Hipernet ma więcej minusów niż plusów, ale jego największy plus często przeważa przy moim wyborze sklepów. To że mogę wstać rano i zrobić zakupy na 14, zamiast planować na dwa dni na przód jest strzałem w dziesiątke. Możliwość zmiany zamówienia i ustalenia zamiany telefonicznie tym bardziej.

Chyba najwięcej mówi to, że właśnie czekam na dzisiejsze zakupy od nich.