You are here:  / Zdrowie i Dieta / Wiosenny detoks

Wiosenny detoks

Wiosenny detoks
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Chcesz przywitać wiosnę w doskonałej formie, pełna sił i energii zafunduj sobie wiosenny detoks, dzięki któremu Twój organizm, a zwłaszcza wątroba odetchną z ulgą. Jak w prawidłowy sposób przeprowadzić wiosenne odtruwanie? Jak skomponować odpowiednie menu?

Po pierwsze i najważniejsze, należy zrezygnować z produktów bogatych w tłuszcze zwierzęce. Należy wyeliminować z diety masło, śmietanę, smalec i zastąpić je chudym jogurtem.

Po drugie, należy zredukować do bezwzględnego minimum ilość prostych węglowodanów. Tak, więc rano na śniadanie zamiast kajzerek czy drożdżówek warto postawić na pełnoziarniste pieczywo. Specjalistka od neutralizowania toksyn, a więc wątroba uwielbia białko, które zawarte jest w mięsie. Nie oznacza, to jednak, że mamy opychać się kalorycznymi, smażonymi kotletami. Warto je zastąpić pieczoną w folii, gotowaną na parze piersią z kurczaka.

Po trzecie, należy dbać o dostarczeniu organizmowi odpowiedniej ilości płynów. Doskonale sprawdzą się zwłaszcza te bogate w witaminę C. Tak, więc do obiadu zamiast lampki czerwonego wina warto wypić szklankę wody mineralnej z dodatkiem cytryny. A zamiast poranne kawy czy herbaty wypić szklankę pożywnego i bogatego w witaminy koktajlu warzywnego – z buraków, marchwi, ogórków, które nie tylko oczyszczą nasz organizm z toksyn, ale również dodadzą nam energii i sił.

Dieta, to jednak nie wszystko. Oprócz odpowiednio dobranych produktów niezbędny jest również wysiłek fizyczny. To, dzięki odpowiedniej dawce ruchu zrzucenie zbędnej ilości kilogramów będzie znacznie prostsze, aniżeli myślisz. A poza tym ruch na świeżym powietrzu niesie wiele korzyści. Wiosenny detoks, to połączenie diety i wysiłku fizycznego. Tylko, dzięki takiemu połączeniu pobudzimy nasz organizm do usuwania zbędnych substancji.