You are here:  / E211 konserwant / Szybkie ubijanie białek i śmietany

Szybkie ubijanie białek i śmietany

Szybkie ubijanie białek i śmietany
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ubijanie białek oraz śmietany jest tym trudniejsze im więcej mamy do ubicia. Ta porada będzie podwójnie przydatna dla każdego kto musi ubić je „w pięć minut”.

Bez względu na to czym będziesz je ubijać – dodaj szczyptę soli. Dzięki temu będziesz w stanie przygotować ją do podania/dekoracji w kilka minut.

Minus rozwiązania: trwałość. Warto rozgraniczyć do czego będzie stosowana ubita śmietana/białka. Jeżeli do dekoracji deserów płynnych, to musisz liczyć się z faktem obniżonej sztywności ubitej śmietany/białek. Rozwiązanie to nie jest polecane do potraw które po wcześniejszym przygotowaniu oczekują na podanie (w miejsce samodzielnie ubijanej śmietany/białek możesz wykorzystać coś gotowego, np. bitą śmietanę w sprayu).

Jak wzmocnić aromat czekolady w cieście?

Ryż biały stanowi często wykorzystywany dodatek w wielu daniach naszej kuchni. Spraw zatem by oprócz smaku zachwycał także czystą, śnieżnobiałą barwą!

Zasada jest prosta i nie wymaga dużo tłumaczenia: do wody w której będziesz gotować ryż dodaj łyżkę soku z cytryny. Dzięki temu zachowasz początkową barwę ryżu, nie wpływając
w nadmiarze na jego smak.