You are here:  / Zdrowie i Dieta / Rzuć palenie i pozbądź się nadwagi

Rzuć palenie i pozbądź się nadwagi

Rzuć palenie i pozbądź się nadwagi
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jest wiele sposobów aby szybko schudnąć. Wystarczy kila ćwiczeń odchudzających i odpowiedni sposób odżywiania się. Jeśli chcesz utrzymać właściwą dietę musisz wybierać tylko zdrowe pokarmy.

Poniżej znajdziesz wskazówki, dlaczego po rzuceniu palenia niektórzy ludzie zaczynają tyć. Oto kilka przykładów:

1) Kiedy palimy nasz metabolizm przyspiesza. Natomiast jeśli rzucimy palenie, to proces przemiany materii zaczyna spowalniać. W związku z tym zaczynamy przybierać na wadze.

2) Ludzie, którzy rzucili palenie starają sie zastąpić papierosa czymś do jedzenia. Przez to nadmiernie się objadają, przybierają na wadze i nie wiedzą jak szybko schudnąć.

3) Osoby, które rzucają palenie niektóre smaki czują bardziej i to ich zachęca do częstszego jedzenia.

Poza tym palenie jest dla nas szkodliwe. Może wywoływać następujące efekty:

Dwadzieścia minut po rzuceniu palenia Twoje ciśnienie krwi i temperatura zaczynają się obniżać.

Dopiero po ośmiu minutach po spaleniu papierosa maleje ilość tlenku węgla w organizmie a ilość tlenu zaczyna powoli wracać do normy.

Dwadzieścia cztery godziny po wypaleniu ostatniego papierosa zaczyna mijać ryzyko wystąpienia zawału serca.

Po Czterdziestu ośmiu godzinach bez papierosa zaczyna się poprawiać zmysł węchu i smaku. Będą one bardziej czułe niż u osób, które palą.

Dwa tygodnie po rzuceniu palenia poprawi sie twoje krążenie krwi i aktywność fizyczna nie będzie Ci już sprawiała takich kłopotów jak wcześniej.

Miesiąc po rzuceniu palenia zaczną ustępować takie dolegliwości jak kaszel, bóle zatok, osłabienie i duszności.

Po roku niepalenia zmniejszy się ryzyko wystąpienia u Ciebie choroby wieńcowej aż o 50%. Palacze są na nią bardzo narażeni.

Po pięciu latach niepalenia masz szanse uniknięcia zawału serca taką samą jak osoby, które nigdy w życiu nie paliły papierosów.

Po dziesięciu latach od rzucenia palenia zmniejszy się u Ciebie ryzyko wystąpienia raka płuc aż o 50% w stosunku do osób, które nadal palą. Zmniejszy się również prawdopodobieństwo wystąpienia raka jamy ustnej, gardła, przełyku, nerki i trzustki.

Po piętnastu latach prawdopodobieństwo wystąpienia u Ciebie choroby wieńcowej jest takie samo jak u osób, którego nigdy nie paliły. I tak samo jak oni masz szanse na dłuższe życie.

Jeśli po rzuceniu palenia będziesz wiedziała co robić, to nie przytyjesz i nie będziesz musiała się martwić o przyrost wagi. Jeśli przestaniesz palić, to na pewno poczujesz sie zdrowsza i będziesz miała więcej przyjaciół. Nawet nie wiesz ile osób odrzuca dym papierosowy. Przemyśl to i rzuć palenie już dziś.