You are here:  / Zdrowie i Dieta / Nie pij i nie pal

Nie pij i nie pal

Nie pij i nie pal
1 vote, 5.00 avg. rating (91% score)

Nie pij i nie pal – jeśli chcesz mieć super pamięć to musisz się do tego stosować. Poza tym lista skutków ubocznych palenia tytoniu i picia alkoholu jest bardzo długa, więc rzucenie tych nałogów opłaci jeszcze bardziej.

Wielu osobom wydaje się, że efekt spożycia alkoholu mija już następnego dnia. Jest to mylna hipoteza. Prawda jest taka, że utrzymywać może się nawet pół roku. W tym czasie skutecznie ogranicza zdolność logicznego myślenia i zapamiętywania. Poza tym spożywając alkohol dostarczasz sobie masy kalorii. Co skutkuje tym, że Twój organizm przyjmuje mniejsze ilości składników odżywczych, które jak wiemy są mu do prawidłowego funkcjonowania niezmiernie potrzebne.

O tym, że paląc papierosy można się nabawić, raka czy stać się bezpłodnym chyba nikomu mówić nie muszę bo tego możecie dowiedzieć się z „kolorowych” tabliczek na paczkach z tym trującym towarem. Warto zaś wspomnieć o szkodliwości tytoniu dla ludzkiego umysłu. Podczas palenia mózg jest niczym szynka w wędzarni. Zamiast tlenu dostarcza się mu spore dawki dwutlenku węgla, które z pewnością nie wpływają prawidłowo na jego pracę.

Mam nadzieję, że powyższe rady przydadzą Ci się i przynajmniej część z nich zastosujesz w własnym życiu by poprawić zdolności do zapamiętywania i jednocześnie podnieść jego standard. Może z początku osiągniecie tego celu wydać się trudne, jednak jak już zaczniesz zobaczysz jakie w rzeczywistości jest to proste. Dodatkowo warto zastosować tutaj strategię małych kroków.