You are here:  / E211 konserwant / Ciemniejące ciasto na placki ziemniaczane?

Ciemniejące ciasto na placki ziemniaczane?

Ciemniejące ciasto na placki ziemniaczane?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Walory estetyczne naszych potraw odgrywają niezwykle ważną rolę. Dzięki zachowaniu tej zasady sprawisz, że twoje placki ziemniaczane będą zachwycać wyglądem i smakiem nawet następnego dnia!

Z reguły nie zwracamy uwagi na to z jakiego ciasta przygotowujemy nasze placki ziemniaczane. Osobiście uważam, że im więcej czasu poświęcimy na przygotowanie potrawy tym lepiej się ją je nawet następnego dnia.

Ciemniejące ciasto na placki ziemniaczane to problem, który pamiętam z dzieciństwa głównie za sprawą mamy, która nie zwracała uwagi na to jakie ciasto wrzuca na patelnię. Ja natomiast…no cóż – jak nie wygląda to i nie zjem.

Warto zatem do uprzednio przygotowanej masy ziemniaczanej zetrzeć jedną niewielką marchewkę, która znacząco zmniejszy stopień zaciemniania się ciasta.
Dodatkowo możesz zasłonić przygotowane ciasto talerzem lub innym przykryciem i przechowywać w lodówce (również pomiędzy smażeniem kolejnych porcji). Dzięki temu zabiegowi twoje placki ziemniaczane będą smakować i wyglądać tak samo dobrze nawet następnego dnia!

Zapewniam Cię, że jedna starta marchew nie zmieni smaku twoich placków ziemniaczanych 😉