You are here:  / Zdrowie i Dieta / Atopowe Zapalenie Skóry

Atopowe Zapalenie Skóry

Atopowe Zapalenie Skóry
1 vote, 5.00 avg. rating (91% score)

AZS – czyli Atopowe Zapalenie Skóry to uciążliwa dolegliwość, która może ujawnić się w dowolnym momencie życia i dokuczać już do końca naszych dni.

Dlaczego tak jest? Mianowicie jest to przypadłość, która w dużej mierze ma podstawy psychologiczne. Najczęściej pojawia się u osób nerwowych, wątłych psychicznie, nie umiejących sobie poradzić z przeciwnościami losu. Atopowe Zapalanie Skóry – inaczej nazywane egzemą lub wypryskiem najczęściej mylone jest z łuszczycą, ponieważ identycznie jak ona zaczyna się czerwonymi, suchymi miejscami na ciele. Wystąpienie na twarzy lub na załamaniach kończyn czerwonych placków powinno być natychmiast zgłoszone lekarzowi, ponieważ to może oznaczać właśnie początkowy objaw AZS. Lekarz ogólny po przebadaniu i obejrzeniu zwykle odsyła nas do dermatologa lub specjalisty od chorób skórnych.
Czasem jest tak, że pojawi się u nas jakaś reakcja alergiczna: pokarmowa czy kontaktowa, która za parę godzin lub kilka dni sama zniknie nie pozostawiając śladu. O tym czy zmiany skórne są przypadkowym zdarzeniem, czy początkiem Atopowego Zapalenia Skóry powie lekarz. To on też przepisze nam leki.

Niestety, ta choroba skóry jest niezwykle złośliwa i lubi powrócić, więc ciężko wyleczyć się całkowicie O tym, że zakupimy tanie leki, można od razu zapomnieć; kuracja może nie dać oczekiwanych efektów, bo nie jest to zwykła choroba, na którą zadziała zwykły krem. Jedyną alternatywą jest apteka internetowa. To tam otrzymamy tanio kremy, maści ze sterydami i proszki wspomagające organizm od wewnątrz.

Czasami nie da się uchronić przed tą chorobą. AZS bardzo często ma przyczynę w genetyce i przekazywane jest z pokolenia na pokolenie. Można jedynie zmniejszać jej konsekwencje przez unikanie alergenów, stosowanie się do rad doktora i używanie dobrych leków Takich specyfików sklep ze zwyczajnymi kosmetykami zwykle nie będzie posiadał w swojej ofercie. Ponieważ lekarstwa na alergie skórne są dermokosmetykami, największy ich wybór będzie w aptekach oraz punktach dermatologicznych. Pamiętajmy, że AZS nie można zlikwidować, a jedynie uśpić, uspokoić na jakiś czas. Dlatego tak istotne jest troszczenie się o formę własnej skóry przez cały czas.